Aktualności

Marka Kempa partnerem technicznym Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.


19 lipca 2018

kempa, kempapolska, kempasport, pksn, sport

Znana niemiecka marka sportowa została oficjalnym partnerem technicznym Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. Umowa została zawarta na okres 2,5 roku. Oprócz współpracy z komitetem, Kempa zaoferuje także specjalny program zakupowy dla organizacji członkowskich zrzeszonych w PKSN.

 

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich podpisał umowę z firmą Basket Pro sp. z o.o., oficjalnym dystrybutorem marki Kempa w Polsce. Na mocy podpisanego porozumienia Kempa zyskała miano oficjalnego partnera technicznego PKSN.

Kempa  to ceniona na rynku od wielu lat niemiecka marka sportowa, oficjalnie funkcjonująca od 2002 roku. Firmie zaufało wiele profesjonalnych klubów, drużyn oraz reprezentacji w tym m.in. Reprezentacja Niemiec w piłce ręcznej. Doświadczenie zdobyte w wymagającym sporcie jakim jest piłka ręczna pozwoliło wprowadzić nowe rozwiązania, a marka stała się multisportowa. Od 2010 roku Kempa współpracuje z firmą Michelin tworząc technologię, która jest podstawą niezawodnych kolekcji obuwia sportowego. W 2017 roku Basket Pro podpisał umowę z PGNiG Superligą, na mocy której Kempa została oficjalnym partnerem technicznym rozgrywek.

Wzajemna pasja do sportu i dbałość o detale była kluczowym elementem decydującym o podjęciu rozmów przez obie strony. Kempa to multisportowa marka sportowa, której asortyment spełni oczekiwania każdej dyscypliny. Wszyscy członkowie Komitetu zyskują atrakcyjny rabat oraz praktyczny model sprzedaży, który pozwoli profesjonalnie wyposażyć sportowców – mówi Adela Grzyb, Prezes Basket Pro.

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich jest jednym z trzech polskich komitetów narodowych w sporcie (oprócz Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego). Obecnie zrzesza 37 polskich związków sportowych i stowarzyszeń z tzw. dyscyplin nieolimpijskich.

Marka Kempa zyskała określone w umowie świadczenia marketingowe, kontakt z członkami PKSN oraz jest zobowiązana do dostarczenia potrzebnych materiałów i spełnienia oczekiwań Związków zrzeszonych w PKSN – mówi Tomasz Dauerman, Prezes Zarządu PKSN.

Umowa będzie obowiązywać do 31.12.2020r., z możliwością dalszej współpracy, która będzie wymagać odrębnego porozumienia. Obie strony liczą na udaną kooperację. Celem jest wysoka jakość współpracy i profesjonalizm we współpracy ze Związkami. Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich oraz marka Kempa deklarują gotowość do utrzymania partnerstwa na najwyższym poziomie.

 

 

 

***

Więcej informacji:

Tomasz Dauerman, Prezes PKSN – tel.kom. 501.518.391

Barbara Karczewska, marketing Basket Pro – tel.kom. 606.207.726

 

Informacje o PKSN

 

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich jest jednym z trzech polskich komitetów narodowych w sporcie (oprócz Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego). Obecnie zrzesza 37 polskich związków sportowych i stowarzyszeń z tzw. dyscyplin nieolimpijskich.

 

Podstawowym celem PKSN jest rozwój sportu, a w szczególności rozwój, promocja i ochrona prawna sportów nieolimpijskich, przy zachowaniu ścisłej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki,  Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Komitetem Paraolimpijskim i International World Games Association. PKSN to niezależna organizacja pozarządowa, której członkami mogą zostać zarówno przedstawiciele sportów nieolimpijskich jak i sportów olimpijskich.

 

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich został powołany 19 października 2017 roku. Spotkanie założycielskie odbyło się w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.

 

 

Związki sportowe i stowarzyszenia będące członkami PKSN:

 1. Aeroklub Polski
 2. Polski Związek Alpinizmu
 3. Federacja Tańca Sportowego
 4. Polska Federacja Lacrosse
 5. Polska Federacja Nordic Walking
 6. Polska Federacja Parcour i Freerun
 7. Polska Federacja Petanque
 8. Polska Społeczność Pole Sport
 9. Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders
 10. Polskie Stowarzyszenie Fistballu
 11. Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate
 12. Polski Związek Ju – Jitsu
 13. Polski Związek Karate Tradycyjnego
 14. Polski Związek Kendo
 15. Polski Związek Kickboxingu
 16. Polski Związek Kłusaczy
 17. Polski Związek Korfballu
 18. Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego
 19. Polski Związek Przeciągania Liny
 20. Polski Związek Rock’n’Rolla Akrobatycznego
 21. Polski Związek Sportów Wrotkarskich
 22. Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów
 23. Polski Związek Squasha
 24. Polski Związek Sumo
 25. Polski Związek Taekwon-do
 26. Polski Związek Unihokeja
 27. Polski Związek Warcabowy
 28. Polski Związek Wędkarski
 29. Rycerska Kadra Polski
 30. Ssrium Zapasy Koreańskie
 31. Wodne Ochotnicze Ratownictwo Wodne
 32. Polski Związek Kręglarski
 33. Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego.
 34. Polski Związek Gimnastyczny
 35. Polski Związek Płetwonurkowania
 36. Polski Związek Bilardowy
 37. Polska Federacja Tenisa Plażowego.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.